What others say…

Kristina is a very passionate cook with a great eye for detail and a wide base of knowledge as a result of her experimental nature. The perfect cook to help you gain confidence in anything from impressing the guest dinner parties, to a base of good hearty home cooking for a busy family.

Her experience, time spent in England and interest in a wide range of cuisine means that Kristina can teach you in a style that suits you. Another talent of Kristina’s is a good palate for wine giving her the ability to add the finishing touch to the perfect meal suggestions.
― Flori Johnson-Maisonneuve (UK) – Chef 


You have truly inspired me to start cooking. And maybe even more important, you helped me to start healthy cooking. It all starts by realizing what you put in your mouth. It’s so easy to get spiced chicken from the supermarket and just cook or bake it. But you taught me how to make my own herbs. And how to make a complete tasteful dinner without all the added ingredients. You truly changed my way of looking at food and how to prepare it. Thank you very much.
― Ilse Jurrien (NL)


Das Ingwer-Shortbread schmeckt übrigens genial! Maximaler Suchtfaktor :)
― Ingrid U. (AT)


Wow, dear Kristina, it is the best chocolate I ever ate.
―  Zita Kemeny (DE)


I’m really happy that I met Kristina and had the opportunity to taste some of her culinary art. It’s real pleasure to see and to taste what she cooks, ’cause this is the real difference between food and an art. She uses only quality ingredients, and all she does is visually appealing so you get all your senses fed. For example the chocolate cake I had the pleasure to see and eat, was awesome, it’s kind of experience you remember for a long long time. The ingredients she uses are top notch, dark chocolate, consistent, so visually appealing, even remembering it is great.

Also this chicken liver pate she makes, is something so different. If I visit the high end posh restaurants I have to still compare to culinary art Kristina does.

I love the precision and dedication she puts to all what she cooks and the aesthetic of it all, what she does is really artistic and I can’t wait to have some more from her kitchen and I really like to thank her for setting the level for this art so high.
― Martin Kukan (SK)


Liebe Kristina, dear Kristina,

schon lange wollte ich Dir schreiben, wie sehr ich Deine Art des Kochens schätze und bewundere; immer sind die verschiedenen Gerichte vorzüglich abgeschmeckt, sind in herrlichen Kombinationen mit Salaten und Gewürzen und auch die Getränke und die Deserts reihen sich zu einem wunderbaren Gesamtbild ein.

Alleine die Hühnerleberpastete, die Du zum Sylvesterabend zubereitet hast, habe ich heute noch in meinem Gaumen und die darauf folgende Schokoladen Torte und die Brownies haben das alles ( als Hauptgericht gab es Fondue Chinoise ) wunderbar ergänzt.

Ein Abendessen bei gemeinsamen Freunden habe ich auch noch in Erinnerung:

Als entree gab es sehr frisch schmeckende canapees mit prawns und frischen Erbsen ( prawns on pea and mint fritters ) darauf folgte eines der besten Hühnergerichte, das ich je gegessen habe, ein Schmetterlingshuhn mit Zitronenbutter ( chicken spatchock), das so zart und saftig geschmeckt hat , dass es auf der Zunge einfach zergangen ist.

Die hausgemachten Wildschweinwürstel mit Kartoffelsalat und einem Senfdressing und karamelisierten Zwiebeln passten dann auch dazu und Deine Deserts sind so wie so unschlagbar – die Zitronen Meringue Torte und die abschliessenden verschiedenen Sorbets von von Erdbeere über Apfelpfefferminz bis zu Schokoladen und verschiedenen Eiscremes war alles dabei. Und alles hat wunderbar geschmeckt und wurde immer begleitet von herrlichen Weinen aus dem Burgenland.

Ganz liebe Grüße B.
― Dr. Bernd Olbricht (AT)


Vaření Kristiny je jako jízda po safari. Operuje se surovinami, které dobře znáte stejně jako záběry savany z filmových dokumentů. Ale celková skladba, kterou dokáže postavit je stejně nová a intentivní jako skutečný zážitek, když si na cestě před vaším jeepem ustele lev. Kdo se jednou vrátí z výpravy po Kristýnině jídle, nebude už uspokojovat touhu po dobrodružství “sledováním plátna či obrazovky”.
―  Lucie Rozumová (CZ)


Wedding cake & cupcakes
Hostia koláčiky chválili…
―  Mudr. Ján Siváček (SK)


ref_Tana-Martin
― Táňa & Martin (SK)

 

 


Je vidieť že si si na tom dala záležať teda že to robíš s radosťou a láskou :) A najlepšia bola ta paštéta, taká sa kúpiť nedá :)
―  Michal Martinka (SK)


Kristína má úžasné vedomosti a skúsenosti s prípravou jedál podľa ich pôvodných receptov. Vďaka jej precíznosti a trpezlivosti dodržiava procedúry receptov aj keď sú náročné na čas a jednotlivé postupy prípravy. Dáva si veľmi záležať na prvotriednej kvalite použitých ingrediencií. Krístína má vytríbený zmysel pre kombináciu nádherne servírovaných jedál a podávaných vína a nápojov.
―  Ján Štímeľ (SK)


Kristínin štýl varenia je charakterizovaný predovšetkým kvalitou použitých surovín, prepracovanosťou pracovných postupov a v neposlednom rade excelentnou vyváženosťou chutí. Veľkou pridanou hodnotou je jej výnimočná znalosť syrov a schopnosť veľmi presne ohodnotiť kvalitné víno synergicky dopĺňajúce pripravované jedlo. V kuchyni je cítiť pri každom kroku dotyk profesionálneho kuchára. Zvládnutie celého portfólia jedál od jednohubiek, predjediel, polievok, hlavných chodov cez dezerty až po syry rôznych národných kuchýň je skutočne neprehliadnuteľné. Spolupráca s Kristínou v kuchyni je skutočný zážitok a všetkým, ktorí majú takúto možnosť jej využitie skutočne odporúčam.
―  Marian Zeman (SK)


Pred pár rokmi bol naozaj veľký problém zohnať v Ružomberku serióznych a šikovných kuchárov so skúsenosťami s mediteranskou kuchyňou. Prvé dve podmienky naši kuchári spĺňali, tretiu nie. Kuchárske knihy iste pomôžu, ale z obrázku sa nedozviete ako to ma naozaj chutiť, čo ma byt dominantne, čo skôr potlačiť, akými grifmi dosiahnuť autenticitu, ako to cele spraviť veľmi efektívne behom par minúť v reštaurácii. Za dva dni, ktoré sa nám Kristina venovala sme poskočili hodný kus v kvalite dopredu. Niektoré jedla, ktoré sme zvažovali z jedálnička vypustiť sa nakoniec stali našimi nosnými. Je veľmi prijemne, keď vám zákazník povie: “nedávno som sa vrátil z Talianska a poviem vám, vaše cestoviny sú tak výborné ako som jedol tam”
―  Martin Kováč (SK) – Owner of the Restaurant PIZZA CAMINO/Ružomberok – Černova